Atakent Mah. Mithatpaşa Cd. No:116 34670 Ümraniye / İstanbul

Takipte kalın

Sosyal medya

Kütüphane ve Teknolojileri Festivali bir çok etkinliklere sahne oldu.

,Kültür Bakanlığı'nın organize ettiği Uluslararası Kütüphane ve Teknolojileri Festivali 23 Mart 2024 tarihinde Rami Kütüphane'sinde açıldı. Bir çok katılımcının yer aldığı festival 3 gün devam edecek. Manas Bilişim Teknolojileri olarak yerimizi aldık. 

Manas Bilişim Teknolojileri (ManasBT) Akıllı Kütüphane Yönetim Sistemleri Projemizi standımızda tanıttık. Projemiz Kütüphanelerin giriş çıkışlarını mobil uygulama aracılığıyla yöneten bir proje. Uygulamayı indiren her üye bağlı kütüphanelerin yoğunluklarını kontrol edebiliyor. Yoğunluk durumuna göre gelip gelmeyeceğine karar verir. Geldiğindeyse uygulama üzerinden QR okuyup koltuk seçer ve içeri girer. Çıkarken de yine QR okur ve çıkış türünü seçer; tamamen çıkabilir veya molaya çıkabilir. Molaya çıkan zamanında geri gelmezse sistem tarafından dışarı atılır. 

Manas Bilişim Teknolojileri (ManasBT) Akıllı Kütüphane Yönetim Sistemleri Projemiz yoğun kullanılan kütüphaneler için çok uygundur. Hiç bir personel olmadan sistem kendiliğinden çalışır. Karmaşık durumları ortadan kaldırır. 

Festival süresince çeşitli ülkelerden misafirler ağırlandı, sunumlar yapıldı.